3 przekonania, których bronisz jak niepodległości

Ja chcę tylko robić piosenki, resztą niech zajmie się ktoś inny.

Jestem niezorganizowany, bo jestem artystą. Artyści tak mają.

Nie mam zamiaru się dostosowywać. Moja sztuka obroni się sama.

Poznaj Zuzkę. Fantastyczna wokalistka, zdolna songwriterka. Studiuje pedagogikę. W sumie to wybrała ten kierunek, bo coś trzeba było wybrać. Coś rokującego. Choć wolałaby rockującego.

Po liceum zrobiła sobie przerwę, bo chciała grać w kapeli, którą ciągnęła od dwóch lat. Powiedziała rodzicom, że musi się skupić na muzyce. Pisała nowe piosenki, zainwestowała w program do edycji i sesję zdjęciową dla zespołu. Mieli się złożyć, ale chłopaki akurat nie byli przy kasie. Zresztą i tak wyszło, że to ona  głównie była na zdjęciach. Wiadomo, dziewczyna, ładna, przyciągnie oko. Głupio jej było prosić się o zrzutkę. Dla niej to była spora suma, bo choć mieszkała z rodzicami, to nie chciała brać od nich pieniędzy na fanaberie. Udzielała więc korepetycji, pomagała na stoisku z piwem na stadionie żużlowym, wbijała dane do Excela za 20 pln/h. W międzyczasie szukała sposobu. Słuchała wszystkiego co było na Youtubie w temacie. Gdy usłyszała, że trzeba w siebie wierzyć, wierzyła… aż wrzuciła kolejną demówkę do sieci i nikt nie zareagował. (Bo przecież najbliższej przyjaciółki nie można ująć w statystyce,) W końcu znalazła w miarę niedrogie studio i zapłaciła za 3 dni nagraniowe. Wyszło jak wyszło. Nikt nie był zadowolony. Basista narzekał, że bas nie brzmi, gitarzysta, że przecież mówił, żeby wziąć tejk 7, nie 9. A ona pluła sobie w brodę, że w trakcie nagrań zmieniła ad hoc parę linijek tekstu zmieniając cały jego sens i przekaz. Chłopaki mówili, żeby przestała histeryzować, bo to TYLKO tekst, ale ona była innego zdania. Realizator okazał się z nich wszystkich najbardziej pomocny. Powiedział, że można poprawić i zajmie to tyle a tyle dodatkowych godzin.

Potem zagrali  w jednym klubie za pięć stówek. (Tyle ile te dodatkowe godziny.) Nawet było trochę ludzi. To już coś, pomyślała. Poza tym nie chodzi o pieniądze, oni wszyscy zostaną fanami, przyjdą jutro na Facebooka, potem kupią płytę. Policzmy, ze 100 osób było, to jest 100 płyt.

Czy mam pisać ilu przyszło?

Chwytała pana boga za nogi, a potem okazywało się, że to jednak był diabeł. Gdyby grali black metal, miałoby to nawet sens

Nie dostali się na festiwal, nie przyjęli jej do darmowego inkubatora dla artystów ani na Songwriting Camp. Z Must Be The Music odpadła w przedbiegach. Skonsultowała się z kimś z branży. Człowiek powiedział, że powinna zmienić repertuar. Zdesperowana, zrobiła woltę życia i zamówiła piosenkę pop u znanego producenta.  Akurat tamtego dnia wyświetliło jej się na Instagramie, że trzeba być w życiu yesmanem. Miała takie pieniądze od ciotki. Leżały na koncie i miały być na potem. I ona je wzięła i zapłaciła temu producentowi. 8000. Miała nadzieję, że rodzice dowiedzą się, gdy ona już będzie miała pierwszy hit i będzie miała z czego oddać. Ten producent dał jej namiar do jednej menadżerki. Menadżerka była profesjonalistką, więc okazało, że nie pracuje za udział w przyszłych niepewnych zyskach, ale za pewne stawki płatne z góry. Poza tym promocja kosztuje i teledysk i wyświetlenia na Youtube. I to idzie na koszt artysty. Zuzka była w szoku.

No więc spotykamy Zuzkę w tym właśnie momencie. Gdy ma piosenkę pop za 8 koła i fanpage’a z 600 osobami, które nienawidzą popu.

Jak Sądzisz, Co Musi Zrobić Teraz Zuzka?

Jesteśmy Iza i Patrycja

…i prowadzimy półroczny program mentoringowy Spełniony Artysta, Dostatni Artysta.

To program o sztuce celowania w gwiazdy. O tym jak harmonizować pasję z biznesowym pragmatyzmem oraz jak wyważyć komponenty mocy i pokory, by osiągnąć swój zuchwały cel. Pokażemy Ci drogę do przemodelowania Twojej działalności artystycznej w taki sposób, by z kosztownego hobby stała się sposobem na spełnione i dostatnie życie.

Spełniony Artysta, Dostatni Artysta™

MODUŁ 1

GŁOWA W CHMURACH, NOGI NA ZIEMI

Ogarnij się

Ciemna strona kreatywności

Jakie lekcje z biznesu może wziąć dla siebie artysta

Wiesz lepiej? Przestań

Czy inspiracja coś Ci obiecała?

Nienamierzalny element szczęścia i co masz robić, gdy go zabraknie

Jak stać się widocznym, gdy czujesz się niewidoczny

Kluczowe pytanie, na jakie musisz sobie odpowiedzieć

MODUŁ 2

DO KOGO, BRACIE MÓWISZ, DO KOGO?

Handlowanie autentycznością

Skala czy nisza

Archetyp Twojej marki osobistej

Poznaj swoje plemię

Twój Idealny Odbiorca

Zona Osobistego Geniuszu

Najgłębsza tęsknota, największy ból

Sedno Twojego przekazu

MODUŁ 3

STRATEGIA KROK PO KROKU

Priorytety oraz opcje (czyli system minimum i maksimum)

Plan kreatywny

Money, money, money

Działania strategiczne

Praca z kalendarzem

Jak wyskoczyć im z lodówki

Dobra Oferta – Twój must have

Morale – czyli o co zadbać, by to wszystko wdrożyć

MODUŁ 4

DO DZIEŁA!

Tworzysz z naszą pomocą konkretny PLAN działania na najbliższe 6 MIESIĘCY

obejmujący WSZYSTKIE aspekty

niezbędne do zrealizowania REALNEGO CELU,

który sobie wyznaczyłeś,

w który wierzysz,

i który… serio, serio

ma DUŻE SZANSE się udać,

ponieważ się W PEŁNI angażujesz.

Masz ciekawość tego programu?

Wskakuj na stronę!