Loading...
Nowa strona główna2019-09-27T20:11:54+00:00

BIO

Kompozytorka, ceniona autorka tekstów. Nie ma dnia, żeby radia nie grały jej piosenek. Ma na swoim koncie 7 albumów oraz ponad 300 utworów – w tym wiele stworzonych dla innych artystów w kooperacji z czołowymi polskimi producentami muzyki pop. Obecnie przygotowuje kolejną autorską płytę pt. Ogólnie chodzi o to, której premiera jest przewidziana na wiosnę 2020 roku. Pierwszym singlem zapowiadającym krążek jest utwór Katastrofa.

Jej przygoda z muzyką trwa już 25 lat. Zaczynała jako liderka zielonogórskiego zespołu O! la, la, by po wydaniu w 1996 roku płyty„Euforia” (Koch) skupić się na karierze solowej. Wielki sukces komercyjny odniosła albumem „Bajeczki” (Polygram 1997), który prócznagród („Playbox”, „Indywidualność roku”, nominacja do nagrody „Fryderyk”) i tras koncertowych, przyniósł też dwa wielkie hity, dziś śmiało można powiedzieć – evergreeny polskiej muzyki pop, piosenki:„Jak ja wierzę” i „Radosny”. Mistrzyni pozytywnych emocji czy jak niektórzy ją nazywają, gwiazda piosenki liryczno – optymistycznej, kontynuowała swoją artystyczną ścieżkę na kolejnych płytach: „Kim więc jestem”( Polygram 1998) – wyprodukowanej przez Wojciecha Waglewskiego (na której wystąpiła m.in. w duecie z Kasią Nosowską) i wydanym parę lat później „Roczniku ‘72” (Gorgo/EMI 2005) – na którym z kolei pojawiła się plejada znakomitych polskich instrumentalistów młodego pokolenia, m.in. Marek Napiórkowski. To właśnie o „Roczniku ’72”, pisał jeden z recenzentów: „Patrycja (…) nie popełnia grzechu, który ma na sumieniu większość jej koleżanek po fachu. Nie kopiuje zachodnich wzorców, nie komponuje prostych i bezdusznych utworów, nie pozwala sobie na odrobinę grafomanii , aby tylko dotrzeć do słuchacza” (Ozon, 12 – 18 I 2006, Przemysław Dziubłowski) Następne krążki artystki to wydany w 2011 roku „Ogród niespodzianek” (Dream Music), z którego pochodzą single: „Tratwa” oraz „Czy komuś jeszcze wstyd?” i o 2 lata młodszy album „Mój Jezus nie pija coli” (Effortless). Tu ciekawostka, niewiele osób wie, ale prawdziwy fonograficzny debiut Patrycji to jej gościnny udział w płycie Acid Drinkers „Fishdick” (Loud Out Records 1994) w piosence „Balada”.

Patrycja pisuje nie tylko dla siebie, ale również dla innych. W roku 2014 rozpoczęła współpracę ze znanym producentem muzycznym Tabbem i napisała teksty na debiutancki album chóru Sound’n’Grace. Płyta okazała się strzałem w dziesiątkę i osiągnęła status platyny, a pochodzący z niej singiel „Dach” był przebojem roku 2015. Obecnie artystka pisuje piosenki dla różnych artystów – jak wspomniała w jednym z wywiadów, przez ostatnie parę miesięcy stworzyła ich 50. Pojawiają się one na singlach i albumach oraz ścieżkach dźwiękowych filmów oraz seriali („Listy do M”, „M jak miłość”, „W rytmie serca”). W 2017 powtórzyła do spółki z Tabbem i Gorgo sukces sprzed 2 lat – utwór „100” był jedną z najczęściej granych polskich piosenek w 2017 roku. Patrycja napisała również w kooperacji z innym uznanym producentem Archie Shevskim (Natalia Kukulska, Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży) trzeci singiel Mateusza Ziółki „Na nowo” oraz kolejny singiel promujący album Sound’n’Grace „Idealnie”. Oba utwory były wysoko notowane na liście AirPlays, która stanowi podsumowanie 100 najczęściej odtwarzanych w polskich radiach piosenek. Warto dodać, że na liście pojawia się tygodniowo średnio 18 – 20 piosenek po polsku, gros jej wciąż stanowią utwory z zagranicznych katalogów. Obecnie na premiery oczekują kolejne projekty, które Patrycja współtworzyła.

Why Work With Me

WEB • BRANDING • UX/UI

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla.

WEB DESIGN
BRANDING
UI / UX

Recent Work

WEB • BRANDING • UX/UI
VIEW ALL WORK
“That’s been one of my mantras — focus and simplicity. Simple can be harder than complex; you have to work hard to get your thinking clean to make it simple.”
STEVE JOBS - APPLE
“I think if you do something and it turns out pretty good, then you should go do something else wonderful, not dwell on it for too long. Just figure out what’s next.”
STEVE JOBS - APPLE
TRUSTED BY GLOBAL BRANDS

Expert Design Advice

TRENDING DESIGN NEWS

Jak rozpoznać głos duszy, technika

Jak rozpoznać głos duszy, technika Porozmawiajmy o wewnętrznym autorytecie Jesteś zawieszony na świecie zewnętrznym. Szukasz potwierdzenia siebie na zewnątrz, ponieważ tak cię wychował system poprzez swoich [...]

Wolność w matrixie

Wolność w matrixie Kiedy mówią: jesteś sumą oprogramowania jakie nałożyli na ciebie przez stulecia, mają rację. Kiedy mówią: jesteś wolny i w każdej chwili podejmujesz decyzję, mają rację. [...]

Let’s Work Together

TELL ME MORE ABOUT YOUR PROJECT

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Go to Top