Kto to w ogóle jest ta Kosiarkiewicz?

Kompozytorka, ceniona autorka tekstów, coach. Ma na swoim koncie 8 albumów oraz kilkaset utworów – w tym wiele stworzonych dla innych artystów w kooperacji z czołowymi polskimi producentami muzyki pop. Najnowszy i zbierający dobre recenzje album zatytułowany jest OGÓLNIE CHODZI O TO (premiera 28 X 2020). Wydawnictwo promują single: ALEKATASTROFA, DEZORIENTACJA, OLIWKA oraz NADMIAR. Płyta jest mariażem synthpopu, elektro i elementów szeroko pojętej alternatywy tekstowo osadzoną w nurcie storytellingu. Artystka jak zwykle zajęła się stroną kompozytorsko – autorską, wspomaga ją maciasuX.

Jej przygoda z muzyką trwa już 25 lat. Zaczynała jako liderka zielonogórskiego zespołu O! la, la, by po wydaniu w 1996 roku płyty „Euforia” (Koch) skupić się na karierze solowej. Największy sukces komercyjny odniosła albumem „Bajeczki” (Polygram 1997), który prócz nagród („Playbox”, „Indywidualność roku”, nominacja do nagrody „Fryderyk”) i tras koncertowych, przyniósł też dwa wielkie hity, dziś śmiało można powiedzieć – evergreeny polskiej muzyki pop, piosenki:„Jak ja wierzę” i „Radosny”. Mistrzyni pozytywnych emocji czy jak niektórzy ją nazywają, gwiazda piosenki liryczno – optymistycznej, kontynuowała swoją artystyczną ścieżkę na kolejnych płytach: „Kim więc jestem”( Polygram 1998) – wyprodukowanej przez Wojciecha Waglewskiego (na której wystąpiła m.in. w duecie z Kasią Nosowską) i wydanym parę lat później „Roczniku ‘72” (Gorgo/EMI 2005) – na którym z kolei pojawiła się plejada znakomitych polskich instrumentalistów młodego pokolenia, m.in. Marek Napiórkowski. To właśnie o „Roczniku ’72”, pisał jeden z recenzentów: „Patrycja (…) nie popełnia grzechu, który ma na sumieniu większość jej koleżanek po fachu. Nie kopiuje zachodnich wzorców, nie komponuje prostych i bezdusznych utworów, nie pozwala sobie na odrobinę grafomanii , aby tylko dotrzeć do słuchacza” (Ozon, 12 – 18 I 2006, Przemysław Dziubłowski) Następne krążki artystki to wydany w 2011 roku „Ogród niespodzianek” (Dream Music), z którego pochodzą single: „Tratwa” oraz „Czy komuś jeszcze wstyd?” i o 2 lata młodszy album „Mój Jezus nie pija coli” (Effortless). Tu ciekawostka, niewiele osób wie, ale prawdziwy fonograficzny debiut Patrycji to jej gościnny udział w płycie Acid Drinkers „Fishdick” (Loud Out Records 1994) w piosence „Balada”. Na szczególną uwagę zasługuje album Manior i Mazajla. Hermetyczna opowieść o podróży duszy ku oświeceniu, jaką Patrycja nagrała we współpracy z Pawłem Betleyem w 2002 roku.

Patrycja pisuje nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Jej piosenki pojawiają się na singlach i albumach oraz ścieżkach dźwiękowych filmów oraz seriali. W roku 2014 rozpoczęła współpracę ze znanym producentem muzycznym Tabbem i napisała teksty na debiutancki album chóru Sound’n’Grace. Płyta okazała się strzałem w dziesiątkę i osiągnęła status platyny, a pochodzący z niej singiel „Dach”  był przebojem roku 2015.  W 2017 powtórzyła do spółki z Tabbem i Gorgo poprzedni sukces – utwór „100” był jedną z najczęściej granych polskich piosenek w 2017 roku. Patrycja napisała również w kooperacji z innym uznanym producentem Archie Shevskim (Natalia Kukulska, Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży) trzeci singiel Mateusza Ziółki „Na nowo” oraz kolejny singiel promujący album Sound’n’Grace „Idealnie”. Oba utwory  były wysoko notowane na liście AirPlays, która stanowi podsumowanie 100 najczęściej odtwarzanych w polskich radiach piosenek. Warto dodać, że na liście pojawia się tygodniowo średnio 18 – 20 piosenek po polsku, gros jej wciąż stanowią utwory z zagranicznych katalogów.

W roku 2021 ukaże się debiutancki album konstelacji muzycznej Echo, który powstał w wyniku kooperacji Zosi Nowakowskiej – gwiazdy musicali oraz belgijskiego producenta Davida Noxa. Patrycja jest autorką większości tekstów do tego projektu, w tym singla Zawołaj. Patrycja podjęła też owocną współpracę z legendarnym Kombi i jego liderem Sławomirem Łosowskim, tworząc teksty na najnowszy, nadchodzący album grupy.

Patrycja jest dyplomowanym coachem, ma za sobą kilkaset godzin pracy w sesjach 1 – 1 oraz w sesjach grupowych. Ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia podyplomowe Life Coaching w warszawskim Collegium Civitas, mistrzowską Szkołę Coachingu Prowokatywnego we Wrocławiu oraz Szkołę Coachingu Zespołowego oraz Grupowego NOVO w Warszawie, a w 2016 roku otrzymała certyfikat ACC Światowej Federacji ICF. Przepracowała również dziesiątki godzin Pro Bono wspierając w szczególności kobiety. Jesienią 2021 ruszają programy edukacyjne Patrycji przygotowane z myślą o twórcach. Będą to zeszyty Pisz Lepiej dla początkujących i średniozaawansowanych, kurs Spełniony Artysta, Dostatni Artysta, a także warsztaty kreatywności dla osób, które mają zablokowany potencjał twórczy. Posłuchaj rozmowy z Patrycją na temat pisania jaka obyła się na kanale Na Setkę.

JESTEŚ JAK CZŁOWIEK ORKIESTRA, ROBISZ WIELE RZECZY, WYDAJESZ ALBUMY, EDUKUJESZ, WSPIERASZ

Choć definiuję siebie jako twórcę, gdybym miała policzyć godziny spędzone na różnych życiowych aktywnościach, okazało by się, że najwięcej czasu poświęciłam szeroko pojętemu rozwojowi osobistemu i wyższej jego oktawie, mojej duchowej drodze. W pewnym sensie wpisuje się to w twórczość, jednak tu tworzywem jest życie, nie sztuka. Kocham muzykować, pisać piosenki, żyję z tego od lat, kocham proces kreacji, ale tak naprawdę moja uwaga jest skierowana do wewnątrz. Na różnych etapach życia moja droga bywała górską serpentyną. Teraz jadę po płaskim. Z perspektywy czasu, wiem, że najlepsze co może zrobić artysta, to zająć się sobą i przepracować siebie. Moje zainteresowanie tematami około rozwojowymi wzięło się z potrzeby zaopiekowania się sobą. A gdy zobaczyłam co daje takie zaopiekowanie, wymyśliłam, że opowiem o tym innym.

O CZYM SĄ TWOJE PROGRAMY ONLINE?

Najbardziej o braniu spraw we własne ręce. I kiedy mówię spraw, nie mam na myśli zewnętrznych okoliczności, wiesz, tych wszystkich rzeczy, które miesiącami odkładaliśmy na wieczne nigdy. Chodzi mi o myśli i emocje. To one tworzą nasze życie. To co w środku, determinuje to, co na zewnątrz. Trzeba się wydostać ze sprzężenia zwrotnego: zła myśl – trudna emocja – jeszcze gorsza myśl – jeszcze trudniejsza emocja itd. Trzeba przestać podróżować pomiędzy przeszłością a przyszłością i wylądować w Teraz. Połączyć się z Polem Quantum, zanurzyć się w nim, zaczerpnąć z oceanu możliwości i potencjałów, stać się kanałem przepływowym dla informacji, stać się prawdziwym twórcą. Kiedy o tym opowiadam, ludzie robią wielkie oczy. O czym ona gada? Ale prawda jest taka, że każdy, kto w życiu coś stworzył, był w Polu. Czasami trwało to sekundę, czasami długie minuty. Ta elektryczność odbywa się poza czasem i jako taka, wymyka się próbie opowiedzenia o niej, a tym bardziej próbie zarządzenia nią. Wierzę jednak, że to jest właśnie klucz do przejścia w nowy wymiar życia.

JAKA JEST TWOJA METODA? POLECASZ JAKIEŚ KONKRETNE NARZEDZIA?

Oczywiście. Polecam wszelkie formy medytacji, praktykę uważności, kontemplację. Wizualizacje, pracę z intencją oraz formuły afirmacyjne. Jednak podkreślam, że każda z tych metod MUSI SIĘGAĆ POZIOMU NEUROLOGICZNEGO, inaczej jest całkowicie bezużyteczna. Kładę na te narzędzia bardzo duży nacisk, ponieważ wciąż ich używam i jak żadne inne, przyczyniły się one do zmiany jakości mojego życia, licznych synchronizacji, głębokiego wewnętrznego spokoju i wglądów. Nie jest tak, że nigdy nic mnie nie dotyka, ale dotyka mnie w znacznie mniejszym stopniu. Gdybym miała to porównać, dziś odczuwam lekkie kołysanie statku, kiedyś potężny szkwał i wodę zalewającą pokład. Ponieważ sprawdziło się to u mnie, przygotowuję medytacje oraz różnego rodzaju ćwiczenia mentalne w formie plików audio dla ludzi, którzy będą chcieli pracować ze mną w moich programach. Tutaj ważną rzeczą jest systematyczny trening. To naprawdę przypomina ćwiczenie ciała, choć ćwiczymy umysł. By dojść do wprawy, potrzeba czasu, wytrwałości, wiary, ale rezultaty są tego warte. Przechodzą najśmielsze oczekiwania.