Cześć, fajnie, że mnie odwiedzasz po długiej przerwie :) (Jesteś tu pierwszy raz? Nie znasz mnie? Zapoznaj się z zakładkami umieszczonymi po prawej stronie.) Odświeżyłam patrycja.pl. Dalekie to było od naciśnięcia klawisza F5. Przeniosłam nieco treści ze strony poprzedniej – jednak nie wszystkie. Część, miałam wrażenie, się zdeaktualizowała. To co przeszło przez sito, zostało opatrzone stemplem WPIS ARCHIWALNY. Jedną z kategorii poświęciłam moim Dzidkom – wiem, że Dzidki są bardzo lubiane.

Nowa strona ma być w zamyśle moją wizytówką jako artystki, ale również (i tu być może Cię zaskoczę) life coacha. To był wspaniały rok, wróć, półtora roku i trzy ważne lekcje. Zdążyłam stracić część majątku, przeprowadzić się 450 kilometrów na zachód, zamieszkać w lesie, spędzić ponad 250 godzin na salach szkoleniowych, napisać bestseller (lekcja nr 1 – jak coś tracisz bez żalu, dostaniesz coś w zamian), ułożyć sobie życie (lekcja nr 2 – najlepsze rzeczy przychodzą, gdy na nie nie czekasz), nauczyć się mnóstwa nowych rzeczy (lekcja nr 3 – na naukę nigdy nie jest za późno) i wejść na zupełnie inny poziom zrozumienia.

Nie pisałam na blogu, bo raz, nie było czasu, dwa, brakowało mi poukładania wszystkiego na półeczkach. Nie wiedziałam które rzeczy są ważne, które mniej, co wyrzucić, a czemu dać przestrzeń. Teraz, gdy mam za sobą godziny pracy z klientami, nowe wglądy jakie się z tego urodziły, czas spędzony na seminariach i warsztatach, wiele przeczytanych książek – wiem jedno, jestem bogatsza i będę mogła wejść głębiej w pisanie i rozmowę z osobami, które zechcą mnie czytać i zechcą ze mną rozmawiać. W ostatnich latach parę osób zwróciło mi uwagę na to, że mam w sobie coś, co sprawia, że łatwo mi zaufać. Mam też tę mądrość „dzikiej kobiety”, o której pisała Clarissa Pinkola Estés. I tu zwykle padało pytanie: a myślałaś, żeby zostać terapeutką? Te osoby posadziły we mnie ziarno,  a ja po raz kolejny zobaczyłam jak bardzo jestem prowadzona i jak wszystko jest doskonale zsynchronizowane. (Też tak masz?)

Chciałabym opowiedzieć Ci na czym polega coaching. Możesz posłuchać fragmentu wywiadu jakiego udzieliłam Eli Wozowczyk – Leszko z Radia Zachód KLIK i przekonać się jak wiele dobrego może on wnieść do Twojego życia. Mam taką misję ostatnio, szczególnie, gdy trafiam na te wszystkie heheszkowe strony w krzywym zwierciadle przedstawiające idee rozwoju osobistego. Oczywiście jestem doskonale świadoma, że ich twórcy mają pewne przesłanki, by robić sobie jaja – nie każdy kto zwie się coachem, jest nim w rzeczywistości i tym samym daje poważne argumenty sceptykom, a całej grupie zawodowej wyrządza poważną szkodę. W takich przypadkach zawsze odwołuję się do prostej analogii. Jeśli pęknie Ci w rura w zlewie i wezwiesz Pana Kazia z ogłoszenia, który więcej popsuje niż naprawi, to: będziesz psioczył na zawód hydraulika czy na konkretnego Kazia, który po prostu nie umiał w rurki?

Ta strona ma również służyć mi jako artystce. Spotykamy się regularnie z kapelą, gramy, rodzą się z tego fajne dźwięki, trochę o tym pisałam tu, jeśli masz ochotę, zapraszam do lektury. Wszyscy jesteśmy 40+ a jednak wciąż nam się chce – jestem za to bardzo wdzięczna losowi. Postawił na mojej drodze wspaniałych ludzi i muzyków. Z innej beczki: moje muzykowanie zainspirowało mnie, żeby specjalizować się również w szeroko pojętym art coachingu i to również z perspektywy mentora. Ufundowałam nawet nagrodę dla zwycięzców kolejnej edycji młodzieżowego Festiwalu Fuma odbywającej się rok rocznie w Zielonej Górze. Kiedyś byłam jurorką tego festiwalu, teraz przeprowadzę sesje z osobami, które zdobędą uznanie tegorocznego jury. Bardzo się na to cieszę – wiem jak wiele dobrego może się w czasie takiego spotkania wydarzyć i jak bardzo młody człowiek wchodzący w branżę może na nim skorzystać.

Bardzo Cię zachęcam do zwiedzenia strony. Możesz zapisać się na newsletter. Mamy specjalną muzyczną niespodziankę dla osób zapisujących się na subskrypcję strony :) Jest to nieopublikowana dotąd piosenka, zatytułowana „Jest jak ma być”. Potrzebujesz zakotwiczyć w TERAZ? Ta piosenka może Cię do tego wspaniale dopingować.  Zapisz się!